Rębak WOM Model RP-200 SUPER + Taśmociąg 4m
Wystaw opinię o produkcie
Rębak Ciągnikowy WOM Model RP-200
Rębak walcowy RP-200 PROFESSIONAL jest przeznaczony jest do ciecia gałęzi o średnicy do 16 cm, w całości zaprojektowany i wykonany przez REMET CNC TECHNOLOGY. Rama wykonana z profili metalowych o szerokim rozstawie podparcia, rozkładany przedłużony lej wrzutowy o dużej sztywności wzmocniony profilem. Rębak wyposażony jest w wyłącznik bezpieczeństwa otaczający lej wrzutowy (wyłącznik bezpieczeństwa należy połączyć z awaryjnym modułem bezpieczeństwa w ciągniku). Mechanizm tnący wykonany precyzyjnie na centrum obróbczym CNC, z jednego założenia, aby zapewnić odpowiednią jakość, dokładności oraz współosiowość co przekłada się na długą żywotność podzespołów jak i całego urządzenia. Mechanizm wyposażony jest w tuleję rozporowo zaciskową która służy do pozycjonowania noży tnących, pełni również funkcje zabezpieczenia przeciążeniowego. Rębak można wyposażyć w koło zamachowe/pasowe oraz w składany przenośnik taśmowy z zabierakami możliwość wysypu wzdłuż lub na bok, dzięki czemu praca z rębakiem staje się jeszcze wydajniejsza oraz znacznie bardziej komfortowa.
Napęd rębaka przekazywany jest poprzez wał przekaźnika mocy z WOM ciągnika (obroty prawostronne). Zalecamy stosowanie wałków przekazu mocy wyposażonych w sprzęgło z kołkiem ścinalnym (dostępne w naszej ofercie), w przypadku przeciążenia maszyny kołek zostaje ścięty przez co napęd jest rozłączany.
Przerobione drewno jest wydajnym i ekologicznym opałem, nadającym się do spalania we wszystkich typach kotłów C.O.
Noże mechanizmu tnącego wykonane są ze stali trudnościeralnej, gwarantującej długą i efektywną pracę maszyny.
Specyfikacja:
- wzmocniona konstrukcja spawana (w pełni rozbieralna)
- dodatkowy tylny wałek pod koło zamachowe/pasowe
- regulowany prześwit miedzy nożowy
- hartowane indukcyjnie koła zębate
- wzmocniona rama wykonana z profili metalowych
- przedłużony wzmocniony profilem rozkładany lej wrzutowy z wyłącznikiem bezpieczeństwa
- zaczep sworzniowo-kulowy do przyczepki
- trój-punktowy układ mocowania do ciągnika
Zapytaj o produkt
Kod produktu: 2245-148C4
Opis
Rębak Ciągnikowy WOM Model RP-200
Rębak walcowy RP-200 PROFESSIONAL jest przeznaczony jest do ciecia gałęzi o średnicy do 16 cm, w całości zaprojektowany i wykonany przez REMET CNC TECHNOLOGY. Rama wykonana z profili metalowych o szerokim rozstawie podparcia, rozkładany przedłużony lej wrzutowy o dużej sztywności wzmocniony profilem. Rębak wyposażony jest w wyłącznik bezpieczeństwa otaczający lej wrzutowy (wyłącznik bezpieczeństwa należy połączyć z awaryjnym modułem bezpieczeństwa w ciągniku). Mechanizm tnący wykonany precyzyjnie na centrum obróbczym CNC, z jednego założenia, aby zapewnić odpowiednią jakość, dokładności oraz współosiowość co przekłada się na długą żywotność podzespołów jak i całego urządzenia. Mechanizm wyposażony jest w tuleję rozporowo zaciskową która służy do pozycjonowania noży tnących, pełni również funkcje zabezpieczenia przeciążeniowego. Rębak można wyposażyć w koło zamachowe/pasowe oraz w składany przenośnik taśmowy z zabierakami możliwość wysypu wzdłuż lub na bok, dzięki czemu praca z rębakiem staje się jeszcze wydajniejsza oraz znacznie bardziej komfortowa.
Napęd rębaka przekazywany jest poprzez wał przekaźnika mocy z WOM ciągnika (obroty prawostronne). Zalecamy stosowanie wałków przekazu mocy wyposażonych w sprzęgło z kołkiem ścinalnym (dostępne w naszej ofercie), w przypadku przeciążenia maszyny kołek zostaje ścięty przez co napęd jest rozłączany.
Przerobione drewno jest wydajnym i ekologicznym opałem, nadającym się do spalania we wszystkich typach kotłów C.O.
Noże mechanizmu tnącego wykonane są ze stali trudnościeralnej, gwarantującej długą i efektywną pracę maszyny.
Specyfikacja:
- wzmocniona konstrukcja spawana (w pełni rozbieralna)
- dodatkowy tylny wałek pod koło zamachowe/pasowe
- regulowany prześwit miedzy nożowy
- hartowane indukcyjnie koła zębate
- wzmocniona rama wykonana z profili metalowych
- przedłużony wzmocniony profilem rozkładany lej wrzutowy z wyłącznikiem bezpieczeństwa
- zaczep sworzniowo-kulowy do przyczepki
- trój-punktowy układ mocowania do ciągnika
SPECYFIKACJA TECHNICZNA
| Minimalna / zalecana moc | 70/100 KM |
| Szerokość wewnętrzna mechanizmu | 300 mm |
| Max. średnica cięcia gałęzi (świeże miękkie drewno) | 160 mm |
| Max. średnica cięcia gałęzi (świeże twarde drewno) | 150 mm |
| Max. średnica cięcia gałęzi (suche twarde drewno) | 140 mm |
| Rozstaw międzywałowy | 200 mm |
| Grubość noży | 15 mm |
| Średnica kół zębatych | 300 mm |
| Grubość obudowy mechanizmu tnącego | 20 mm |
| Zalecane obroty wałka WOM | 440-540 obr/min |
| Zalecane sprzęgło przeciążeniowe | 2500-3500 Nm |
| Wykonanie noży tnących | Trudnościeralna stal o podwyższonej twardości |
| Lej wsadowy | 62/38 cm |
| System mocowania rębaka | Trójpunktowy układ zawieszenia |
| Zaczep do przyczepki uciąg | 1000 kg |
| Długość / szerokość taśmy | 400/40 cm |
| Napęd taśmociągu | Silnik hydrauliczny |
| Kąt skrętu tasmociągu | 90˚ |
| Długość ciętych gałęzi (6 noży) | 18-30 cm |
| Długość ciętych gałęzi (8 noży) | 15-25 cm |
| Waga rębaka z taśmociągiem | 800 kg |
| Koło zamachowe z osłoną | 80 kg |
Opinie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.
Wystaw opinię o produkcie
Dlaczego warto kupować u nas?
Jesteśmy zaufanym dostawcą maszyn i części rolniczych, który od lat wspiera rolników w Europie i na całym świecie. Łączymy szeroki asortyment, profesjonalną obsługę oraz ekspresową realizację zamówień, aby zapewnić produkty najwyższej jakości, idealnie dopasowane do potrzeb każdego gospodarstwa. Wybierając nasze rozwiązania, możesz liczyć na usprawnienie pracy i osiągnięcie lepszych efektów w codziennych działaniach.
Szeroki wybór asortymentu
Sprzęt najwyższej jakości w jednym miejscu
Indywidualne podejście
Możliwość realizacji zamówienia spoza asortymentu
Zasięg globalny
Realizujemy zamówienia niezależnie od lokalizacji
Wieloletnie doświadczenie
Gwarancja wiedzy i profesjonalizmu